was successfully added to your cart.

Przegląd najciekawszych zabawek wodnych dla psa

By 16 czerwca 2018Blog

Kalendarzowe lato jeszcze się nie rozpoczęło, a już od ponad miesiąca pogoda rozpieszcza nas słońcem oraz przepiękną, wakacyjną aurą. W upalne dni szukamy miejsc, w których my sami poczujemy ulgę, ale również chcemy ją zapewnić naszym czworonogom. Nierzadko wybieramy na popołudniowo – wieczorne spacery miejsca z dostępem do dużej wody, jak np. jezioro, w którym możemy swobodnie wykąpać się my, jak i nasz pies. Niebawem również każdy z nas rozpocznie swój długo wyczekiwany urlop, na który zapewne chętnie zabierze swojego czworonoga (koniecznie na naszych matach 😊). Jakie zabawki wodne okażą się niezastąpione dla waszego psa podczas letnich spacerów nad jeziorem, czy wakacji nad morzem? Oto wybrane przez nas pozycje „must have” dla wielbicieli aktywnego wypoczynku.

1. Dog Frisbee
Jest to uniwersalna zabawka do rzucania i aportowania, która świetnie sprawdzi podczas harców w wodzie, jak i na lądzie. Jest wyjątkowo lekka, dzięki czemu leci daleko, bez użycia większej siły, a także doskonale unosi się na wodzie. Dyski do dog frisbee dzielą się na wiele rodzajów, które różnią się od siebie wytrzymałością, odpornością na wpływ temperatury, wilgoci oraz materiałem wykonania. My polecamy najstarszego, najlepszego i najbardziej popularnego producenta latających dysków, mianowicie Wham-O. Jest to nasz faworyt pod kątem jakości wykonania, a także unikalnego designu.

2. Piłka TPR z piszczałką
Piłka, która z pewnością zadba o wielogodzinną zabawę Twojego psa wykonana jest z termoplastycznej gumy, co oznacza że jest wyjątkowo miękka oraz rozciągliwa i jednocześnie wytrzymała. Dodatkowo, dzięki swojej zróżnicowanej powierzchni (pełnej wypustek), dba również o uzębienie Twojego psa i skutecznie masuje jego dziąsła. Decydując się na zakup tej piłki, na pewno przez długi czas, Ty i Twój pies, będziecie cieszyć się jej użytkowaniem, gdyż jest niezniszczalna – nawet dla psich piranii 😊 Jej optymalny rozmiar (wielkość piłeczki tenisowej) oraz jaskrawy kolor są jej dodatkowym atutem.

3. Kong Aqua
Któż z psich właścicieli nie zna zabawek KONG? My jesteśmy ich wielkimi wielbicielami 😊 Kong Aqua wykonana jest z naturalnego kauczuku, dzięki czemu jest w stanie przetrwać nawet największy ucisk psiej szczęki, a w środku zabawki znajduje się tworzywo piankowe, które sprawia, że zabawka utrzymuje się na wodzie. Dołączony do zabawki sznureczek umożliwia z kolei bardzo dalekie rzuty, a więc aportować z jej pomocą możemy zarówno w wodzie, jak i na lądzie. Kong Auqa dostępny jest w różnych rozmiarach, w zależności od wielkości i rasy psa, co uważamy za ogromny plus produktu.

4. Kong Wet Wubba
Kolejna z fantastycznych zabawek KONG! Wykonana jest z syntetycznego kauczuku, dzięki czemu jest bardzo odporna na szarpanie, tarmoszenie i gryzienie nawet dużych psów. Swoim kształtem oraz wyglądem przypomina ośmiornicę (posiada długie frędzle), a więc łatwo się ją chwyta i aportuje. Jej dodatkowym atutem jest fakt, iż z lekkością piórka unosi się na wodzie, a jej suszenie jest wyjątkowo szybkie, nawet zimą. Świetna do zabawy zarówno w wodzie, śniegu, jak i na suchym lądzie.

5. Gumowa kość Mighty Mutts Tough Dog Toys
Czerwona kość, w kształcie litery S, to kolejna z naszych propozycji zabawkowych, która wykonana jest z termoplastycznej – niezniszczalnej – gumy. Producent daje nawet 3 lata gwarancji, więc to nie są tylko puste obietnice 😊 Dodatkową zaletą tej zabawki jest jej kształt, który powoduje, iż psom łatwo się ją chwyta, gryzie i żuje. Nam z kolei świetnie się nią rzuca. Dzięki temu, że jest pusta w środku, doskonale unosi się na wodzie. Możemy ją również wykorzystać do innych zabaw, np. wypełniając jej wnętrze ulubionymi smakołykami Twojego psa.

6. Piłeczka Chuckit Ultra
Psy uwielbiają piłki, a więc Chuckit będzie bardzo uniwersalnym i zawsze dobrym wyborem. Pływa i bardzo wysoko podskakuje – czego pies może oczekiwać od zabawki więcej? 😊Dla nas właścicieli informacja najważniejsza: wykonana jest z naturalnego kauczuku, dzięki czemu jest bardzo wytrzymała. Łatwo się ją czyści, łapie i aportuje. Wielofunkcyjność tej zabawki sprawia, że jest absolutnym „must have” każdego właściciela czworonogów 😊

To są nasze propozycje, które z praktycznego punktu widzenia są według nas najciekawsze – pływają, są widoczne, trwałe i stosunkowo niedrogie, a świetnie sprawdzają się podczas wodnych harców. Którą z nich macie, którą polecacie?